Polecamy

Ciekawostki o butach

Kochamy buty, uwielbiamy obuwie na każdą okazję, lubujemy się w nowych modelach, markach i fasonach. Kobiety wręcz przepadają za wysokimi obcasami, które wysmuklają sylwetkę i podkreślają figurę. Botki, kozaki, czółenka, na platformie, na koturnie, na szpilce, słupku…. Ich rodzajów jest cała masa, a każda osoba(czytaj kobieta) w każdym sezonie musi zakupić dla siebie kolejną parę modnego, nowego fasonu obuwia swojej ulubionej marki.

Warto spojrzeć na kilka ciekawostek, które z samymi butami są związane:

  • Film ,,Maria Antonina” znany jest z pewnością wielu z nas. Pamiętamy jej wielką kolekcję ręcznie robionych butów? Z pewnością tak! Proszę sobie wyobrazić, że miała ich ona aż 500 par i zatrudniała specjalną służącą, której zadaniem było codzienna troska o ich piękny wygląd.
  • Każdy zapewnie zna popularną bajkę ,,Kopciuszek”. Czy wiemy jednak, jak duży popełniono w związku z nimi błąd. Wszyscy myślimy, że pantofelki Kopciuszka zostały wykonane ze szkła. Nic bardziej mylnego! Były one zrobione z futra. Skąd ta zmiana? Błąd w tłumaczeniu z francuskiego, zamiast vair, zapisano verre, stąd też całe to wielkie zamieszanie.
  • Nie wiemy, czy to mit, czy też nie, ale uważa się, że buty przynoszą szczęście i należy podczas budowy zamurować je w ścianach danego budynku. Hmm, czy to może być prawda? Jeśli tak, pozostaje nam tylko się domyślać ile pięknych bucików znajduje się w różnych budowlach na całym świecie
  • Muzeum otwarte przez żonę byłego prezydenta Filipin, Imledę Marcos liczy zaledwie 200 par butów, które zostały przez nią zakupione. Cóż jednak stało się z tysiącami innych, które zakupiła podczas prezydentury męża?
  • Czy wiemy, że rodzaj butów jaki lubimy wzoruje naszą osobowość? Kobieca ma pięć oblicz, a decydują o niej takie buty jak: trampki, baleriny, szpilki, kaczuszki i bikery.
  • Uważa się, ze ten to ma zmartwienie, powinien od razu założyć ciasne buty. Wtedy przekona się na pewno, że gorszego zmartwienia niż to, na pewno nie znajdzie.